Április 27, 2024 - Zita, Tas névnapja
Mézeskalács Beszterce utcai Művészeti Tagóvodája
1194 Budapest, Beszterce u.4-8.
Telefon: (061) 280 4066
E-mail: beszterce.mezeskalacs@ovoda.kispest.hu

Tagintézmény-igazgató: Koncsikné Nagy Csuti Tünde

A Kispesti Egyesített Óvodák Mézeskalács Művészeti Tagóvodái Kispest kertvárosában kellemes zöld övezetben található, 2022. augusztus elsejétől három egységből álló intézmény.
Mottónk: ,,Tisztellek Téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyelek és segítek Neked, ha szükséged van a segítségemre.”
Eredményeink:
• Az Óvodai Nevelés a Művészetek Eszközeivel című alternatív programunk megvalósításában 2008. novemberében elnyertük a Modell intézmény címet.
• 2011. januártól Tehetségpont lettünk. 2012-ben elnyertük a Kiváló Akkreditált Tehetségpont címet, melyet 2015-ben és 2019-ben meghosszabbított a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács.
• A tehetségígéretes gyermekek fejlesztésére nagycsoportos korban tehetségműhelyeket működtetünk.
• A környezet tudatos magatartás alakítása - „Zöld Óvoda” ( Karinthy utca)
Tehetséggondozó munkánk célja:
• a gyermekek adottságainak minél teljesebb kibontakoztatása,
• a gyermekek tanulás utáni érdeklődésének felkeltése,
• a szülők megnyerése a kora gyermekkori tehetségígéretek támogatásához.
Ehhez a munkához helyi programunk három alappillére:
• egészséges életmód kialakítása,
• érzelmi nevelés,
• gyermeki kreativitás kibontakoztatása.
Hisszük és valljuk, hogy a tehetséggondozásnak, ezen belül a kisgyermekkori tehetségsegítésnek nagyon fontos szerepe van a gyermek személyiségfejlődése, valamint a felnőttkori életben való boldogulása szempontjából.
Óvodánk egy nyugodt, rácsodálkozásra lehetőséget adó, érzelmi megnyilvánulásokban gazdag, békés óvoda, ahol a felnőttek megértéssel fordulnak a gyerekek, a szülők és egymás felé is, ahová egyaránt örömmel jár óvodás, szülő és munkatárs, ahol a maga területén mindenki tudása legjavát adja, ahol fontos az önképzés, az állandó fejlődés, a magas fokú empátia, a tolerancia és érvényesülnek a gyermekek jogai.
Hisszük
• hogy minden gyermeknek megtalálható a legerősebb oldala vagy a legjobb különleges adottsága,
• ezen keresztül formálható, erősíthető a személyisége,
• hogy gyenge pontjainak megértésével, fejlesztésével, pozitív megerősítésekkel, az interperszonális és intraperszonális kapcsolatok fejlesztésével segíthetjük őt kibontakozni.
Mit nyújtunk?
• Nevelőtestületünk biztosítja a gyermekek számára a nyugodt, élményteli gyermekkort, sok-sok játéklehetőséggel, komplex művészeti élmények biztosításával, a gyermekek személyiségének maximális tiszteletben tartásával.
• Mindennapi tevékenységeinket a néphagyományok ápolása foglalja keretbe. Az ünnepekre készülve a gyermekek maguk is létrehozhatnak esztétikai értékeket, alkotásokat kétkezi munkájukkal a népi kismesterségek technikáit használva.
• Karinthy utcai épületünk hatalmas udvarán Ovi-Foci és KRESZ pálya is biztosítja a gyermekek mozgásigényének kielégítését.
• Szintén a Karinthy utcai épületünkben a Mackó csoportban az „Angolul Vidáman Nyelviskola Kft.” biztosítja az angol nyelv megismerését. A nap folyamán anyanyelvi szinten beszélő óvodapedagógusok is foglalkoznak a gyermekekkel, így az angol nyelv használata természetes módon épül be a gyermekek életébe.
• A családokkal jó hangulatú közös programokat szervezünk a jeles napok ünnepeihez kapcsolódva.
• Az egyéni bánásmód érvényesítésével az életkori sajátosságokat figyelembe véve fontosnak tartjuk gyermekeink sokoldalú fejlesztését.
Célunk, hogy olyan gyermekek hagyják el óvodánkat:
• akik erősen kötődnek a meséhez, zenéhez,
• nagy bennük az alkotásvágy,
• akik tudnak nevetni, felfedezni, rácsodálkozni,
• akik képesek barátkozni, kapcsolatokat teremteni, ápolni és megőrizni azt egymás között és a felnőttekkel is,
• magabiztosan, egészséges énképpel indulnak tőlünk iskolába.

Kiket várunk?
Várjuk azokat a családokat, akik azonosulni tudnak értékrendünkkel, partnerek tudnak lenni és támogatni tudnak bennünket programunk megvalósításában a mi nyugalmas, békés óvodánkban.

MÉZESKALÁCS ALAPÍTVÁNY
Programunk megvalósításához, a csoportok életéhez nagy segítséget nyújt alapítványunk, melyen keresztül a szülők évek óta támogatják óvodánkat.
A Mézeskalács Alapítvány adószáma: 18259955-1-43, számlaszáma: 10918001-00000035-46100005