Április 27, 2024 - Zita, Tas névnapja
Arany Székhelyóvoda
1191 Budapest, Arany János utca 15 -17.
Telefon: (061) 357 1863
E-mail: arany@ovoda.kispest.hu

Vezető: Kanalasné Keller Margit

Intézményünk a kispesti lakótelep központjában, csendes, nyugodt környezetben a főútvonaltól távol helyezkedik el. Épületünk folyamatosan megújul, szépül, kiszolgáló helyiségeink a gyermekek komfortérzetét növelik. Az épületünket körülölelő nagy kertünk minden évszakban a gyermekek mozgásigényének kielégítését szolgálja.
Jelenleg nyolc csoportban, változatos tevékenységek biztosításával fogadjuk a gyermekeket. Egy-egy csoportban 20-22, 3-7 éves korú kisgyermek nevelkedik.

Célunk a gyermekek nyugodt, élménygazdag, harmonikus fejlesztése változatos tevékenységek biztosításával. A külső és belső környezet harmóniájára törekedve, a családokkal együtt, őket segítve neveljük az ép és sérült gyermekeinket.
Ennek érdekében egyéni, sajátos nevelési programot dolgoztunk ki, amelyben a befogadás, az elfogadás, a figyelem és tolerancia, egyéni bánásmód kiemelkedő szerepet tölt be az intézmény mindennapi életében. Jól képzett, és többféle szakképesítéssel rendelkező pedagógusokkal dolgozunk. Szakmai munkánkat és gondolkodásunkat a gyermekek szeretete hatja át.

Év közben sok kirándulást, sétát, színház-, múzeum-, és könyvtárlátogatást biztosítunk.
Hétköznapjainkat, és hagyományos ünnepeinket a családok bevonásával, közösen szervezzük. Kiemelt jelentőségűek intézményünkben, a szabadidős tevékenységek kellemes eltöltésére szervezett családi programjaink, pl. gyereknap, mobilitási hét, játékos vetélkedők, rajzverseny, egészségnap, állatok megismerésére szervezett rendezvényeink.

Gyógypedagógusaink segítik a gyermekek felzárkóztatását, tehetséggondozását, egyéni képességeinek fejlődését, játékos, differenciált foglalkozásokkal. Biztosítjuk gyermekeink számára a hallás, beszédfejlesztést, iskola-előkészítést, dyslexia-szűrést és megelőzést, gerinc-lúdtalp szűrést, látás-hallás szűrést szülők számára gyógypedagógiai tanácsadást.
Só-szobánkban heti két alkalommal vesznek részt a gyermekeink játékos foglalkozáson.

Csoportszobáink jól felszereltek, a korszerű pedagógiai igényeknek megfelelőek, egyéni képességeket fejlesztő eszközökkel rendelkezünk.
Tornatermünk biztonságos tornaszerekkel, mozgásfejlesztő és Ayres-terápiás eszközökkel felszerelt.

Az óvodánk gyermekközpontú, biztosítjuk minden gyermek számára, hogy szeretetteljes nevelésben részesüljön.

Óvodánk nyitott, betekintést nyerhetnek a nevelési év bármely napján!
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

"A gyermeket tiszteletben kell fogadni, szeretetben kell nevelni és szabadságban kell elbocsátani."
(Rudolf Steiner)

Facebook oldal: