Április 27, 2024 - Zita, Tas névnapja
Árnyas Vonás utcai Tagóvodája
KEÓ Árnyas Vonás utcai tagóvodája
1192 Budapest, Vonás u.10.
Telefon: (061) 282 9557
E-mail: vonas.arnyas@ovoda.kispest.hu

Tagintézmény-igazgató: feladatot ellátja: Seszták Marianna Gazdasági igazgató-helyettes

Óvodánk Budapesten a XIX. kerületben, a műemlékvédelem alatt álló, Wekerletelepen
helyezkedik el. A lakótelepünket gyakran illetik „falu a városon belül” kifejezéssel és
valóban, kedves, emberléptékű házak, közvetlen, egymást ismerő, segítő családok jellemzik.
Óriási, öreg fákkal határolt utak, árnyas kertek, nagy zöld területek jellemzik a
környezetünket. A Vonás utcai intézmény is csendes, forgalomtól mentes kis utcában
található, ahová a szülők szívesen íratják be gyermekeiket.

Csoportjaink:
- Sárgarigó csoport
- Macska csoport
- Kulipintyó csoport

Az óvoda épülete több mint 100 éves, folyamatos felújítást, karbantartást igényel. Az apróbb beruházásokat, az udvari játékpark fejlesztését az óvodai alapítvány támogatja.

A termek esztétikus díszítéséről az óvónénik gondoskodnak, a folyosókon gyermekmunkák színesítik az öreg falakat.

A három csoportban 6fő óvodapedagógus, 2fő gyógypedagógiai asszisztens, 1fő pedagógiai asszisztens, 3fő dajka dolgozik, 1fő konyhás dajka és 1 fő kertész dolgozik.

Pedagógiai programunk sajátos vonásai:

Óvodánkban hangsúlyt fektetünk a környezetvédelemre, az újrahasznosításra és az egészséges életmódra, mindez szembetűnő az épületünkben is. Sok az újrahasznosított anyagból készült tároló, dekoráció. A hulladékot szelektíven gyűjtjük, amit lehet, felhasználunk alkotófolyamataink során, ezzel védve környezetünket.

Projekt módszerrel dolgozunk, ami azt jelenti, hogy egy-egy témát hosszabb ideig, minden irányból körbe járva dolgozunk fel a gyerekekkel együtt. Játékba ágyazva sok-sok tapasztalathoz, élményhez juttatva ezáltal a gyermekeket..

A tanévet rendszeresen visszatérő hagyományokkal, programokkal még több közösségi programokkal színesítjük, mint például: rendszeres bábelőadások, Szüreti mulatság, Állatok Világnapja, Adventi családi délután, Víz Világnapja, Föld napja, Árnyas nap, Kerületi Egészség Nap, Madarak fák napja.

Óvodánk segíti az autizmus spektrum zavarral küzdő gyermekek integrációját. Az óvodapedagógusok szakmai munkáját gyógypedagógiai asszisztensek segítik.

Intézményünkben minden adott ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, vidám óvodásokkal találkozhasson a hozzánk betérő. Igazi jó kedélyű, összetartó, egymást segítő kollektíva a miénk. Egymást inspirálva, némi humorral, empátiával éljük mindennapjainkat. Igyekszünk észrevenni és a gyermekekkel is észre vetetni a mindennapok apró csodáit!

Kedves Szülők, Támogatók!

Kérjük, hogy adójuk 1%-ával támogassák Vonás utcai óvodánk alapítványát.
Wekerlei Óvodásokért Alapítvány adószáma: 18 26 28 16-1-43
Számlaszáma:11600006-00000000-27210958