Április 26, 2024 - Ervin, Tihamér névnapja
Méhecske csoport
Üdvözlünk mindenkit a Méhecske csoportban!

Szeptember 2-án megérkeztünk az óvodába. Ki otthonról, ki a bölcsődéből jött hozzánk. Van akinek könnyebb az elszakadás, van aki nehezebben vesz búcsút anyuéktól az ajtóban, van aki csak később döbben majd rá, hogy ennek a fele sem tréfa, bizony innentől "már én is óvodás vagyok".
Megmutatjuk mit tanultunk eddig, miben vagyunk nagyon ügyesek.
Megtanuljuk az óvodai szokásokat, szabályokat.
Sokat játszunk, énekelünk, mondókázunk, meglepjük anyut és aput az általunk készített remekművekkel, tornázunk, ismerkedünk a minket körülölelő világgal és sok-sok új mesét ismerünk majd meg.

Programok és lehetőségek az óvodában:
- Rita torna – zenés gimnasztika (miután megszoktuk, hogy ovisok vagyunk)
- Mobilitás hete: szeptember 16-20.
- Állatok hete: október 1-4.
- Fotózás: október 11., 14., 15.
- Egészséghét: november 18-22. Egész napos programok, meghívott vendégek (pl. paradontológus) és előadók.
- Mikulás zárt: december 6.
- Karácsony nyílt: december 18, délután.
- Farsang zárt: február 18.
- Víz napja: március 23.
- Húsvét: április 12-13.
- Leendő kiscsoportosoknak nyílt nap: április 19. és 26.
- Föld napja: április 22.
- Anyák napja: május utolsó péntekje
- Arany nap nyílt: május 28.
- Évzáró – ballagás: május vége, június eleje.
- Az oviban báb- és zenés előadások lesznek.
- Családi barkácsolás szülőkkel egyeztetett időpontokban.

Egyéb programokkal kapcsolatban a csoport pedagógusai folyamatos tájékoztatást nyújtanak majd a szülők részére.

Kedves Szülők és Gyermekek!
Sajnos a kialakult járványhelyzet miatt nem találkozhatunk személyesen. Kérjük Önöket, figyeljék a facebook csoportunkat, ott tudunk mindenkinek érdekes, izgalmas játékokat, ötleteket küldeni. Reméljük, hogy minél hamarabb találkozhatunk a kis Méhecskékkel, és újra együtt tölthetjük a hétköznapokat! Addig is vigyázzanak magukra, és sok-sok vidám, játékos, békés percet kívánunk Önöknek!:)

Az alábbiakban hetekre lebontva küldjük a különböző ötleteket, a részletes leírásokat a zárt facebook csoportban láthatják.

2020. 03.30 - 2020. 04. 03.

Mese: A kiskakas gyémánt félkrajcárja
Vershallgatás: Szalai Borbála - Hápi kacsa
Anyanyelvi játékok: baromfiudvarban élő állatok hangjának utánzása, tollpihék fújása, buborékfújás.

Dal: Hogy a csibe (éneklése gyorsabb, lassabb tempóban is.)
Mondóka: Erre kakas
Zenehallgatás: Tó vize, Én elmentem a vásárba

Kézműves ötletek: különböző magvakból terméskép készítése só-liszt gyurmába. (kukorica, napraforgó, zab, lencse, lóbab). Kiscsibe készítése színes papírból ragasztással, vagy fehér papírra festéssel. Kisebb méretű tészta festése, csibe/tyúk/kakas sablonra ragasztása.

Mozgás: labdagyakorlatok otthon vagy a szabadban. Labda dobása, elkapása, célba dobás. Lada rúgása, gurítása.

Környezeti nevelés: beszélgetés a baromfiudvar lakóiról, az állatok megfigyelése, hangjuk utánzása. Ismeretszerzés a kültakarójukról, táplálékukról, tojásaikról. Rövid kisfilmek, képek, mesekönyvek, mesék nézegetése róluk.